FOLIXIR® Resmi Web Sitesidir.
FOLIXIR Web Sitesine Hoş Geldiniz |  English 
KAYIT OL |
 GİRİŞ YAP
Nanoteknolojiyle Saç Dökülmesine Birebir

SIKÇA SORULAN SORULAR

En Çok Sorulanlar
 1. Folixir Saç Dökülmesine Karşı Tablet'i neden kullanmalıyım?

  [Kapat]

  Folixir Saç Dökülmesine Karşı Tablet saç köklerinin daha sağlıklı, kalın telli ve doğru yapılanmaya sahip saç telleri üretmesi için saç köklerini aktive eden doğal bir takviyedir. Folixir Serum kullanımı ile hormonal baskıdan kurtulan saç köklerinin sağlıklı saç üretmesi için vücudumuzun ihtiyaç duyduğu doğal maddeleri içermektedir. Bu doğal maddeler esansiyel amino asitler, vitaminler, mineraller ve çeşitli bitki özleridir. Düzenli kullanıldığında saç dökülmesi tedavisinin verimini artırır ve tedavi süresini kısaltır.

 2. Folixir Saç Dökülmesine Karşı Tablet'in herhangi bir yan etkisi var mıdır?

  [Kapat]

  Folixir Saç Dökülmesine Karşı Tablet'in içeriğinde herhangi bir hormon ya da anti-hormon bulunmaz ve dolayısıyla sistemik hiçbir yan etkisi yoktur. Vücudun başka bölgelerinde tüylenmeye neden olmaz. Hem erkekler hem kadınlar tarafından güvenle kullanılabilir. Ancak hamile ya da emziren annelerin kullanması önerilmez.

 3. Folixir Saç Dökülmesine Karşı Tablet kilo aldırır mı?

  [Kapat]

  Folixir Saç Dökülmesine Karşı Tablet kesinlikle kilo aldırmaz. Ayrıca hiçbir yan etkisi de yoktur. Güvenle kullanılabilir.

 4. Folixir’in Finasterid etken maddeli ürünlerden farkı nedir?

  [Kapat]

  Finasterid sentetik (doğal olmayan) bir etken maddedir. Esasen prostat kanseri tedavisinde kullanılır. DHT hormonu üzerinde etkisi olduğundan saç dökülmesinde de kullanılmaktadır. Vücuttaki erkeklik hormonu olan Testosteron’u DHT’ye dönüştüren 2 tip enzim vardır: 5-Alfa-Redüktaz TİP 1 ve 5-Alfa-Redüktaz TİP 2. Ancak Finasterid etken maddesi DHT oluşumunu yalnızca 5-Alfa-Redüktaz TİP 2 enzimini inhibe ederek engeller. Oysa saçlı deride asıl yoğun olarak bulunan enzim 5-Alfa-Redüktaz TİP 1 enzimidir. Dolayısıyla Finasterid, prostat ve genital bölgede DHT oluşumunu güçlü bir şekilde baskılarken saçlı derideki DHT oluşumunu yeteri kadar baskılayamaz. Üstelik bunu yaparken çok ciddi yan etkilere neden olabilmektedir. Bu yan etkiler arasında erkeklerde sertleşme problemi (impotans), sperm sayısında azalma, cinsel isteksizlik (libido azalması), erkeklerde meme büyümesi (jinekomasti) sayılabilir. Kadınların Finasterid kullanması kesinlikle yasaktır. Deriden emilebildiği için kadınların Finasterid’e dokunması bile tehlikelidir. Gebelikte ise ciddi problemlerle karşılaşılabilmektedir. Eğer doğacak bebek erkek ise idrar yolu ağzının yanlış yerde oluşması (hypospadias) gibi çok ciddi genital problemlerle karşılaşılabilir.

  Folixir içeriğindeki eşsiz etken maddeler ise saç kökünde DHT oluşumunu hem 5-Alfa-Redüktaz TİP 1 hem de 5-Alfa-Redüktaz TİP 2 enzimlerinin her ikisini birden inhibe ederek engellemektedir. Üstelik bu etkiyi gösterirken hiçbir sistemik yan etkiye neden olmamaktadır. Bu yönüyle Folixir çok etkili ve güvenlidir.

 5. Folixir’in Minoxidil etken maddeli ürünlerden farkı nedir?

  [Kapat]

  Minoxidil, esasında yüksek tansiyon hastalarının kullandığı anti-hipertansif ilaçlarda bulunan sentetik (doğal olmayan) bir etken maddedir. Ancak yan bir etki olarak saç kökünde vazodilatasyonu, yani saç kökü etrafında damarlanmayı artırdığı bilinmektedir. Fakat Minoxidil, erkek tipi saç dökülmesinin asıl sebebi olan DHT hormonu ile mücadele etmez. Dolayısıyla, Minoxidil kullanımı bırakıldığı anda aniden ve toplu halde saç dökülmesi görülür. Ayrıca Minoxidil’in pek çok istenmeyen yan etkiye neden olduğu bilinmektedir. Bu yan etkiler arasında vücudun istenmeyen bölgelerinde tüylenme, baş ağrısı, kalp ritmi bozukluğu, görme bozukluğu, tansiyon düşüklüğü, baş dönmesi, kalp çarpıntısı, saç derisinde irritasyon (yanma, kaşıntı), kepeklenme ve fotoalerjik reaksiyonlar sayılabilir. İlaç anne sütüne de geçebildiği için emziren annelerin kullanması sakıncalıdır. Bu yan etkilere ek olarak hayvanlar üzerinde yapılan deneylerde Minoxidil etken maddesi uygulanan kedilerde ani ölümlerin meydana geldiği rapor edilmiştir. (Ref: Suspected toxicosis after topical administration of minoxidil in 2 cats: Camille DeClementi, VMD, Keith L. Bailey, DVM, PhD, DACVP, Spencer C. Goldstein, DVM and Michael Scott Orser, DVM - From the ASPCA Animal Poison Control Center, Urbana, IL, University of Illinois College of Veterinary Medicine, Urbana, IL, Biscayne Animal Hospital, North Miami, FL and Alouette Animal Hospital, Maple Ridge, BC.; Journal of Veterinary Emergency and Critical Care; 14 (4): 287–292)

  Folixir’in içerisinde bulunan Procyanidin (Proanthocyanidin), Adenosine, L-arginine ve Panax Ginseng ekstresi de saç kökünde VEGF sentezini artırmak suretiyle vazodilatasyonu, yani damarlanmayı, artırarak Minoxidil’in gösterdiği etkiyi göstermektedir. Ayrıca yapılan çalışmalarda Folixir’de kullanılan Procyanidin maddesinin Minoxidil’e kıyasla saç uzamasını %160 oranında artırdığı ve bu anlamda Minoxidil’den çok daha etkili olduğu tespit edilmiştir. (Ref: Proanthocyanidins and Grape Seed Extract - by Lisa Rapport, BPharm, MRPharmS, and Brian Lockwood, PhD, MRPharmS). Ayrıca Folixir saç dökülmesinin temel sebebi olan DHT hormonuyla da çok güçlü bir şekilde mücadele etmekte ve saç dökülmesine sebep olan tüm faktörler üzerinde etkili olmaktadır. Üstelik Folixir tüm bu işlevleri yerine getirirken hiçbir sistemik yan etkiye de neden olmamaktadır.

 6. Folixir ürünleri T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı mıdır?

  [Kapat]

  Evet, Folixir ürünleri T.C. Sağlık Bakanlığı'ndan satış izni almıştır.

 7. Saçlarımın dökülmesi durup yeni saç gelişimi başladıktan sonra da Folixir kullanmaya devam etmeli miyim?

  [Kapat]

  Erkek tipi saç dökülmesi genetik ve hormonal bir durumdur. Saç dökülmesine sebep olan genetik yapınızı ve hormonlarınızı değiştiremeyeceğinize göre, istenilen etkiye kavuştuktan sonra da Folixir ürünlerini kullanmanız gerekmektedir. Ancak idame tedavi olarak haftada 2 - 3 gün kullanmanız sonuçların kalıcılığı için yeterli olabilir.

 8. Tatmin edici sonuçlara ne kadar zamanda ulaşabilirim?

  [Kapat]

  Saç dökülmesi yaşanan bölgenin büyüklüğüne ve saçlarınızın ne kadar süredir dökülmüş olduğuna bağlı olarak, tatmin edici sonuçlara ulaşma süresi kişiden kişiye değişir. Bununla beraber, tatmin edici sonuçlara erişmek için Folixir Saç Bakım Setinin ortalama olarak 6 - 8 ay düzenli olarak kullanılması tavsiye edilir. Ayrıca, Folixir Saç Bakım Setinin kullanılmasıyla, 10 yıldan fazla süredir saç dökülmesi problemi yaşayan kişilerde bile yeni saç oluşumu mümkündür.

 9. Saç kaybı yaşanan bölgelerin yeniden dolması nasıl bir seyir izler?

  [Kapat]

  En son dökülen saçlar ilk önce, ilk dökülen saçlar ise en son çıkar. Bu kural gereği, açılmış olan alanlar dıştan merkeze doğru dolmaya başlar.

 10. Saçlarım ne kadar sürede uzar?

  [Kapat]

  Folixir kullanımının ilk ayında yeni çıkan saçların uzaması, foliküllerin önce kökleriyle beraber derinin derinliklerine inmesi sebebiyle deri altında gerçekleşir. Birinci aydan sonra yeni çıkan saçlar deri yüzeyinde bebek tüyleri (vellüs) şeklinde görünür; açık renkli, ince ve cansızdırlar. Folixir kullanımına devam edilmesiyle birlikte bu tüyler zamanla kalınlaşır, renk kazanır ve normal saç teline dönüşür. Bu aşamadan sonra saçlar ayda ortalama 1 - 1.5 santim arası uzar.

 11. Folixir kullanırken ilk birkaç hafta saç dökülmesinde artış olması normal midir?

  [Kapat]

  Bazı bireylerde Folixir kullanımının ilk birkaç haftasında saç dökülmesinde artış olabilmektedir. Bu, dökülen saç sayısının artmasından değil, Folixir tedavisine başlamadan önce dökülme sürecine girmiş olan saçların saç derisini terk etmesindendir. Bunun sebebi o saç köklerinde “pre-anagen” fazın, yani üretim öncesi fazın, başlamış olması ve alttan yeni saç yapılıyor olması sebebiyle dökülme sürecine girmiş saçların itilerek deriyi terk etmesidir. Bu olaya “shedding” denir ve Folixir tedavisinin saç köklerinde yeni ve sağlıklı saç üretimini başlattığına işaret etmektedir. Bu aşamada Folixir kullanmaya devam etmek gereklidir. İlerleyen haftalarda saç dökülmesi önlenecek ve sağlıklı saçlar oluşmaya başlayacaktır.

 12. Beklentim ne olmalıdır?

  [Kapat]

  Folixir ürünleri düzenli kullanıldığı takdirde saç dökülmesini önler, yeni ve sağlıklı saç gelişimini destekler. Folixir kullanımına başlandığı andan itibaren saç dökülmesi durur. Ancak, Folixir kullanmaya başlamadan önce zaten dökülme sürecine girmiş olan saç telleri Folixir kullanımının ilk birkaç haftası boyunca da dökülmelerini sürdürürler. Bu durumda paniğe kapılıp Folixir Saç Bakım Setini kullanmayı kesmemek gerekir. Çünkü bu saç tellerini sonbaharda kurumuş olup dallarda kalmaya devam eden ancak sert bir rüzgarla veya yağmurla dökülen kuru yapraklara benzetebiliriz. Nasıl ki bu yapraklar sonbaharda kurumuş ancak hala dallarda kalmışsa, ilk birkaç haftada dökülen saçlar da Folixir kullanımından önce zaten dökülme sürecine girmiş olan ancak henüz saç derisinden ayrılmamış saçlardır. Bunlar her şekilde saç derisini terk edecektir. Önemli olan bunların yerine yeni sağlıklı saçların gelebilecek olması ve yeni dökülmelerin oluşmamasıdır ki; Folixir ürünleri ile bu gelişim sağlanacaktır.

  Folixir ürünlerini kullanmaya devam ettiğinizde göreceksiniz ki, bu süreçten sonra saç dökülmesinde gözle görülür bir azalma meydana gelir ve 2 hafta içerisinde saç dökülmesi kontrol altına alınır. İlk aydan itibaren bebek tüylerinin oluşumuyla yeni saç gelişimi ve incelmiş saç tellerinde kalınlaşma gözlenir. Yeni oluşan bebek tüylerinin gözle görülür olması için en az 2 aylık bir zaman gerekir, çünkü hormonal etkiyle küçülmüş olan saç folikülleri önce köküyle beraber içe doğru gelişir ve daha sonra saç telleri deriden dışarı doğru uzayarak görünür hale gelir. Daha sonraki süreçte kalınlaşarak, uzayan sağlıklı saç görünümünü alır.

  En iyi sonuç için Folixir ürünleri düzenli ve devamlı olarak kullanılmalıdır.

 13. Tedaviyi 1-2 gün aksatabilir miyim?

  [Kapat]

  Tedaviyi 1-2 gün aksatmak, tedavinin seyrini değiştirmeyecektir. Ancak bunun çok sık tekrarlanmaması gerekmektedir. Eğer tedaviyi 1-2 gün aksattıysanız diğer günlerde telafi amacıyla normalde kullandığınızdan daha fazla serum kullanmayınız.

 14. Folixir serumu nasıl ve hangi sıklıkta kullanmalıyım?

  [Kapat]

  Folixir Şampuan ile temizlenmiş kuru saç derisine uygulayınız. Kullanmadan önce şişeyi iyice çalkalayınız. Cam tüp üzerindeki çizgiye kadar 2 tüp dolusu serumu saç dökülmesi yaşanan bölgeye ve çevresine damlatınız ve parmak uçlarınızla nazikçe masaj yaparak saç derisine yediriniz. En iyi sonuç için Folixir Tablet ve Folixir Saç Dökülmesine Karşı Şampuan ile beraber kullanınız.

  Folixir Losyon Kullanımı

  Folixir serumu hergün kullanmanız tavsiye edilir. Eğer saç dökülmesi yaşanan alanlar geniş ise yine günde 1 defa olmak üzere daha fazla miktarda serum kullanılabilir.

 15. Folixir ürünlerini kadınlar da kullanabilir mi?

  [Kapat]

  Folixir serum, tablet, şampuan ve saç kremini hem erkekler hem de kadınlar güvenle kullanabilirler.

 16. Folixir ürünleri saç dışında vücuttaki diğer tüyleri de etkiler mi?

  [Kapat]

  Saçın ve vücudun başka yerindeki tüylerin genetik ve fizyolojik yapısı farklıdır. Dolayısıyla, Folixir ürünlerinin saç dışında başka tüyler üzerine herhangi bir etkisi yoktur. Minoxidil maddesi gibi vücudun istenmeyen bölgelerinde tüylenmeye yol açmaz. Ayrıca, Minoxidil maddesinin kalp çarpıntısı ve düşük tansiyon gibi yan etkilerinin olduğu da bilinmektedir.

 17. Folixir kullanımı cinsel isteği azaltır mı?

  [Kapat]

  Folixir ürünleri sistemik hormonal yan etki göstermezler. Dolayısıyla, cinsel isteksizliğe yol açmazlar. Finasterid maddesi ve ağızdan alınan diğer DHT blokörlerinin aksine, erkeklik hormonunu sistemik olarak tüm vücutta bloke etmediği için cinsel isteği ve sperm sayısını azaltmaz, erkeklerde meme büyümesine yol açmaz.

 18. Folixir ürünlerinin yan etkisi var mıdır?

  [Kapat]

  Folixir ürünleri DHT hormonunu saç kökünde lokal olarak inhibe ettiği için hiçbir hormonal veya sistemik yan etkisi yoktur. İçeriğindeki tüm etken maddeler doğal ve bitkiseldir. Folixir ürünleri yan etkisi olduğu bilinen Finasterid, Minoxidil, Asiasari Radix, Paraben, Sodium Lauryl Sulphate (SLS) ve Sodium Laureth Sulphate (SLES) gibi maddeler içermemektedir. Folixir ürünlerinin etkinliği ve güvenilirliği klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır.

 19. Folixir Saç Bakım Seti başın hangi bölgelerinde etkilidir?

  [Kapat]

  Diğer pek çok üründen farklı olarak Folixir Saç Bakım Seti hem başın tepesinde (vertex) hem de geri çekilmenin yaşandığı alın saç çizgisi, alın girdileri ve şakaklar gibi ön bölgelerde (anterior) etkilidir. Yani, Androgenetik Alopesi yaşanabilecek tüm bölgelerde etkilidir.

 20. Nanoteknolojik ürünler ile klasik ürünler arasındaki en büyük fark nedir?

  [Kapat]

  Nanoteknolojik ürünler barındırdıkları nano kesecikler (Novasome®) sayesinde klasik ürünlerden çok daha fazla miktarda etken maddeyi saç kökü hücrelerinin içine taşıyabilmektedir. Nanoteknolojik ürünlerin içerdikleri trilyonlarca nano boyutlu madde, mikroskobik boyutları ve dış yüzeylerinin fizyolojik yapıları sayesinde saç kökü hücrelerinin içine kadar girerek hedefi onikiden vurur. Sadece deriden emilmekle kalmaz, hedeflenen hücre ile etkileşime girdiği için diğer hücreler üzerinde bir yan etkiye de yol açmaz. Oysa, klasik ürünlerin içindeki moleküller büyük boyutlu olduğu için çoğunlukla derinin derinliklerine kadar inemeyip, derinin üst yüzeylerinde kalırlar. Buna bağlı olarak, etki edecekleri hücrelerin içine de geçemeyecekleri için etkisiz olmaktadırlar. Dolayısıyla, nanoteknolojik ürünler klasik yöntemlerle geliştirilmiş ürünlere kıyasla hem daha hızlı hem de çok daha etkili sonuç verirler. Yapılan klinik çalışmalar nanoteknolojiyle geliştirilmiş olan Folixir ürünlerinin klasik metodlarla üretilmiş sıvı solüsyonlardan çok daha iyi emildiğini ve etki ettiğini ortaya koymuştur.

 21. Folixir ürünlerindeki Novasome® teknolojisi nedir?

  [Kapat]

  Folixir ürünlerinde nanoteknoloji ile geliştirilmiş Novasome® yapılar bulunmaktadır. Bu yapılar, 1 milimetrenin milyonda biri boyutunda olup içerisinde saç dökülmesine karşı geliştirilmiş etken maddeler taşıyan keseciklerdir. Bu kesecikler boyut olarak saç kökü hücrelerinden çok daha küçüktürler ve dış zarları fizyolojik olarak saç kökü hücrelerinin dış yüzeyine benzerdir. Bu sayede, Novasome® yapılar içinde bulunan bitkisel ve doğal etken maddeler saç yolağını kolayca geçerek saç köküne ulaşırlar. Saç köküne ulaşan Novasome® etken maddeler, saç kökü hücresi duvarından da kolaylıkla geçerek hücre içine girerler. Dolayısıyla, Folixir içeriğindeki Anti-DHT özellikli, VEGF (Vascular Endothelial Growth Factor) sentezini artırarak saç kökününü besleyen kılcal damarları canlandırıcı ve saç üretimine yardımcı etken maddeler çok daha etkili bir biçimde vazifelerini yerine getirirler. Folixir, nanoteknoloji sayesinde klasik teknolojileri kullanan ürünlerden çok daha başarılı sonuçlar ortaya çıkarır.

 22. Saç dökülmesine karşı neden Folixir kullanmalıyım?

  [Kapat]

  Çünkü, Folixir Saç Bakım Seti, genetik zemin ve hormonal etkiler dolayısıyla yaşanan saç dökülmelerine (Androgenetik Alopesi) karşı geliştirilmiş, en etkili aktiflere ve en ileri teknolojiye sahip üründür. İçeriğindeki çok güçlü nanoteknolojik ve bitkisel maddeler sayesinde hem saç dökülmesiyle savaşır hem de yeni saç gelişimini sağlar ve saçları uzatır.

 23. Folixir.com üzerinden yapılan alışverişler güvenli midir?

  [Kapat]

  Folixir.com üzerinden yapılan alışverişler 128 bit SSL güvenlik sertifikası ile gerçekleştirilir ve kredi kartı bilgileriniz sadece Bankalararası Kart Merkezi (BKM) ve Bankanız tarafından işleme alınır. Bu esnada kredi kartı bilgileriniz de 128 bit ile şifrelenmekte olduğundan üçüncü şahıslar tarafından ele geçirilemez. Bunun yanında, Folixir.com’da 3D Secure seçeneği de bulunmaktadır. 3D Secure üzerinden alışveriş yaptığınızda cep telefonunuza gelen geçici tek kullanımlık şifreyi kullanarak  alışveriş yaparsınız. Bu sayede en üst düzeyde güvenlik sağlanır. Ayrıca Folixir.com kredi kartı bilgilerinizi saklayamaz ve görüntüleyemez.

 24. Folixir şampuan kepeğe ve yağlanmaya karşı etkili midir?

  [Kapat]

  Folixir Saç Dökülmesine Karşı Şampuan ilk kullanımdan itibaren saçlı derideki aşırı yağlanmayı ve kepeği önler.

 25. Saç dökülmesi ile saç yağlanması arasında bir ilişki var mıdır?

  [Kapat]

  Saç dökülmesine sebep olan DHT hormonu aynı zamanda saçların aşırı yağlanmasından da sorumludur. Dolayısıyla bazı kişilerde saç dökülmesi ile aşırı yağlanma bir arada görülebilir.

 26. Şampuan yeni saç çıkartır mı?

  [Kapat]

  Hiçbir şampuanın yeni saç gelişimini başlattığı iddia edilemez. Bir ürünün saç çıkartıcı etkisinin olabilmesi için etken maddelerin saçlı deriden yeterli oranda emilecek bir süre bekletilmesi gerekir. Saç yıkama işlemi ise sadece birkaç dakika sürmektedir. Bu süre etken maddelerin tam olarak emilmesine yetecek kadar uzun bir süre değildir. Üstelik klasik şampuanların içindeki etken maddeler kimyasal yapıları sebebiyle emilime müsait değildir. Ancak Folixir Şampuan nanoteknolojik olması sebebiyle çok üstün bir emilim oranına sahiptir ve bu özelliği sebebiyle hafif saç dökülmelerini önleyici etkiye sahiptir. Ayrıca saçlı deriyi çok iyi bir şekilde temizler, kepeği önler ve sağlıklı saç oluşumu için gerekli ortamı sağlar.

 27. Günde kaç tel saç dökülmesi normal kabul edilebilir?

  [Kapat]

  Günde dökülen saç sayısı kişiden kişiye değişiklik gösterir. O nedenle sayı vermek doğru değildir. Saçlar normal sağlıklı yaşam döngüleri içerisinde zaten dökülürler ve sonra yerlerine yeni saçlar üretilir. Bu nedenle sıfır saç dökülmesi diye birşey kesinlikle yoktur. Saç dökülmesi sorunundan bahsedebilmek için dökülen saçların yerine yenilerinin yapılamıyor olması ya da yeni gelen saçların ince, renksiz ve cansız olması gerekir. Saç dökülmesi sorununuz olup olmadığını anlamanın en kolay yolu çekme testi (pull test) uygulamaktır. Başın farklı yerlerinden 8 – 10 defa hafifçe saçları çektiğinizde eğer acı duyuyorsanız ve gelen saç sayısı toplamda  2 – 3 adet kadarsa saç dökülmesi probleminiz yok demektir. Ancak eğer hemen her çekme işleminde kolayca elinize saç geliyorsa bu durum saç dökülmesi sorununa işaret edebilir. Ele gelen saçların geldiği bölge de teşhis için önemlidir. Erkek tipi saç dökülmesinde genel olarak şakak ve tepe bölgesinden dökülme olur, ense ve kulak üzerinde dökülme görülmez.

 28. Şu anda Finasterid ve/veya Minoxidil kullanıyorum, Folixir de kullanabilir miyim?

  [Kapat]

  Folixir ürünlerini kullanırken başka ürünlerin kullanılmasında sakınca yoktur. Ancak, saç dökülmesinin önlenmesi ve yeni saç gelişimi için Folixir Saç Bakım Setinin tek başına kullanımı yeterlidir. Diğer ürünlerin kullanımı hem bu ürünlere bağlı istenmeyen yan etkilere yol açabilir hem de Folixir ürünleri kadar başarılı sonuçlar vermeyebilir.

Diğer Merak Edilenler
 1. Folixir ürünlerini nereden temin edebilirim?

  [Kapat]

  Folixir ürünlerini Folixir resmi websitesinden (www.folixir.com) ve eczanelerden temin edebilirsiniz.

 2. Folixir ürünleri Saçkıran (Alopesi Areata) ve Diffüz Alopesi tedavisinde de etkili midir?

  [Kapat]

  Folixir ürünleri temelde erkek tipi saç dökülmesi ile en etkili şekilde mücadele etmektedir. Bununla birlikte içeriğindeki yeni saç gelişimini başlatan ve saç köklerini besleyen etken maddeler sayesinde Saçkıran ve Diffüz Alopesi tedavisinde de etkili olduğu klinik olarak gözlenmiştir.

 3. Dr. Meral's Elixir® Nº23, Nº21, Nº19 ve Nº17 nedir?

  [Kapat]

  Dermatoloji uzmanı Prof. Dr. Meral Şaşoğlu'nun 30 yılı aşkın tecrübelerinin birikimi ile saç dökülmesine karşı geliştirilmiş çok özel formüllerdir. Saç dökülmesini önleyen, yeni saç gelişimini destekleyen ve saç tellerine sağlıklı bir görünüm kazandıran en güçlü ve en güvenli bitkisel ve doğal etken maddelerin nanoteknoloji gibi en son teknolojilerle birleştirildiği formüllerdir.

 4. Saç ektirdim. Folixir ürünlerini kullanabilir miyim?

  [Kapat]

  Folixir ürünleri sağlıklı saç gelişimi için gerekli ortamı hazırlar. Dolayısıyla saç ektirmiş olsanız bile saçlarınızın sağlıklı gelişimi için Folixir ürünlerini kullanabilirsiniz.

 5. Folixir kullanırken perma yaptırmanın, saç boyatmanın veya saç düzleştirici ürünler kullanmanın sakıncası var mıdır?

  [Kapat]

  Saç boyası, düzleştiriciler ve perma gibi işlemlerin saç dökülmesiyle bir ilgisi yoktur. Folixir kullanırken de bu tip işlemler yapılabilir.

 6. Folixir ürünlerini kullanırken saç jölesi, köpük ve şekillendirici sprey gibi kimyasal maddeleri kullanmamda bir sakınca var mıdır?

  [Kapat]

  Folixir ürünlerini kullanırken saç jölesi, köpük ve şekillendirici sprey gibi ürünleri kullanmanızda bir sakınca yoktur. Ancak bu kimyasallar saç köklerine giden yolu tıkayabilir. Dolayısıyla, Folixir Saç Dökülmesine Karşı Yoğun Terapi Serumu'nu kullanmadan önce saçlarınızı Folixir Saç Dökülmesine Karşı Şampuan ile yıkayarak saç derinizi jöle, köpük gibi kimyasalların artıklarından ve biyolojik kirden (saç diplerindeki yağlanma) temizlemeniz ve Folixir serumu temiz saça uygulamanız tavsiye edilir. Folixir serumu bu şekilde uyguladıktan sonra saç şekillendirici kullanabilirsiniz.

 7. Hangi şampuanı kullanmalıyım?

  [Kapat]

  İçerisinde saç dökülmesine karşı geliştirilmiş, saç ve saç derisinin sağlığı için faydalı pek çok aktif madde bulunan ve aynı zamanda çok iyi bir biyolojik temizleyici olan Folixir Saç Dökülmesine Karşı Şampuan kullanmanızı önemle tavsiye ederiz.

 8. Saç tellerimde incelme ve cansızlaşma gözlemliyorum. Bunun için ne yapabilirim?

  [Kapat]

  Folixir serum ve şampuan kullanabilirsiniz. Ayrıca zayıf saç tellerini kalınlaştırmak için Folixir Kalınlaştırıcı Saç Kremi’ni mutlaka kullanmanızı tavsiye ederiz.

 9. Folixir serumu uyguladıktan sonra saçımı saç kurutma makinasıyla kurutabilir miyim?

  [Kapat]

  Folixir serumu uyguladıktan sonra saç kurutma makinası ile saçınızı kurutursanız Folixir serumun bir kısmı buharlaşacağı için verimi düşer. O nedenle, Folixir serumu uyguladıktan sonra saçınızın doğal yollardan kurumasını bekleyiniz.

 10. Folixir serumu duştan sonra ıslak saça uygulayabilir miyim?

  [Kapat]

  Folixir serum saç derisinden emilim yoluyla etki eder. Eğer saçlarınız ıslak olursa, bu emilimin verimi düşecektir. Dolayısıyla, Folixir serumun kuru saç derisine uygulanması önerilir.

 11. Folixir Saç Dökülmesine Karşı Yoğun Terapi Serumu'nu kullanmadan önce saçlarım temiz olmalı mıdır?

  [Kapat]

  Folixir Saç Dökülmesine Karşı Yoğun Terapi Serumu'nun saç köklerine daha iyi emilmesi için saç diplerinin temiz olması gerekir. Dolayısıyla serumu kullanmadan önce saçlarınızı ve saç diplerinizi çok iyi bir bio-temizleyici olan Folixir Saç Dökülmesine Karşı Şampuan ile yıkamalısınız. Saçlarınız kuruduktan sonra serumu saç derisine uygulayabilirsiniz.

 12. Folixir Saç Dökülmesine Karşı Yoğun Terapi Serumu'nu kullanırken saç diplerine kuvvetli ve uzun süreli masaj yapmam serumun etkisini artırır mı?

  [Kapat]

  Patentli FNDS® (Foliküler Nano İletim Sistemi) sayesinde, Folixir serumda bulunan Novasome® yapılar içerisindeki etken maddeler ve diğer etken maddeler çok kuvvetli masaj yapmaya gerek kalmadan hedeflenen saç kökü hücrelerine kolayca ulaşabilmektedir. Dolayısıyla, parmak uçlarıyla nazikçe masaj yaparak serumu saç derisine iyice yedirmek yeterli olacaktır.

 13. Saç dökülmesi yaşanan bölgelerin parlak ve tüysüz olması o bölgelerdeki saç köklerinin ölmüş olduğu (atrofiye uğradığı) anlamına gelir mi? Folixir ürünleri böyle bir durumda etkili midir?

  [Kapat]

  Saç dökülmesi yaşanan bölgelerin parlak ve tüysüz olması oradaki saç köklerinin öldüğü anlamına gelmez. Bir saç kökünün atrofiye uğrayıp uğramadığı ancak biyopsi neticesinde, yani o bölgeden derinlemesine bir parça derinin kesilip histopatolojik olarak incelenmesi suretiyle anlaşılabilir. Dolayısıyla, dışarıdan bakarak saç kökü hücrelerine ölmüş demek bilimsel olarak yanlıştır. Aksine, yaptığımız klinik çalışmalarda parlak ve tüysüz derilerde de son derece başarılı yeni saç gelişimi gözlenmiştir. Bu durum, parlak ve tüysüz bölgelerdeki saç kökü hücrelerinin ölmediği, sadece genetik ve hormonal baskı sebebiyle istirahat fazında (telogen faz) olduğu şeklinde açıklanabilir. Folixir ürünleri, içeriğinde bulunan eşsiz Dr. Meral's Elixir® bileşenleri ve saç kökü hücrelerinin içerisine kadar girebilen nanoteknolojik ajanları sayesinde saç köklerini uyandırmakta ve saç kökü hücrelerini yeni saç üretme fazına (anagen faz) geçirmektedir. Folixir Saç Bakım Seti ile yapılan klinik çalışmalarda 20 seneden uzun bir süredir saçları dökük olan bireylerde dahi yeni saç gelişimi gözlenmiştir.

 14. DHT'nin baskısından kurtulan saç kökleri eskisi kadar kuvvetli saçlar üretebilir mi?

  [Kapat]

  Dr.Meral's Elixir® Nº 23, Nº 21, Nº 19 ve Nº 17 içerisinde bulunan doğal ve aktif maddeler saç köklerinin süratle kalın ve sağlıklı şekilde büyüyebilen saç üretmesini, canlı ve parlak saç teli oluşumunu çok etkili bir biçimde destekler. Folixir ürünleri düzenli kullanıldıkça bu başarılı süreç devam eder.

 15. Folixir serum ve şampuanın DHT üzerine etkisi nedir?

  [Kapat]

  Folixir serum ve şampuan, içeriğindeki aktif Anti-DHT maddelerini patentli FNDS® (Foliküler Nano İletim Sistemi) yoluyla hedeflenen saç kökü hücrelerine iletir ve saç kökü hücrelerinin DHT'nin baskısından korunmasına güçlü bir şekilde yardımcı olur. Böylece, korunan saç kökü hücreleri DHT baskısına maruz kalmayacağı için normal saç üretimine yeniden başlarlar.

 16. Dihidrotestosteron (DHT) nedir?

  [Kapat]

  DHT, erkeklik hormonu olan testosteronların (androjenlerin) güçlü bir formudur. Vücutta pek çok faydalı görevi olsa da genetik olarak saç dökülmesine yatkın olan erkek ve kadınların saç kökü hücrelerine olumsuz etkileri vardır. DHT, bu saç kökü hücrelerini baskılayarak saç üretimini durdurmalarına sebep olur. Bunun sonucunda da kellik oluşur.

Prof. Dr. Meral Şaşoğlu - Dermatoloji Profesörünüz

Nanoteknolojiyle Saç Dökülmesini Engelleyin

Folixir ürünleri geleceğin teknolojisi kabul edilen nanoteknoloji kullanıla...>>

Doğanın Gücünü Kullanın

Folixir ürünleri, saç dökülmesine karşı koyduğu kanıtlanmış doğal ve bitkis...>>

Bilim Adamlarından Saç Dökülmesine Çare

Folixir ürünleri, dermatoloji uzmanı Prof.Dr. Meral Şaşoğlu önderliğindeki ...>>

Kullanıcı Görüşleri

2011 yılında Folixir'i internette gördüm ve saç dökülmesi sorunumu çözmek için deneyimlemek istedim. Çok yeni bir ürün ve kimsenin ürün hakkında iyi ya da kötü herhangi bir bilgisi yoktu...>>
Murat Akın

Uzman Görüşleri

Saç kaybı her bireyin yaşamının herhangi bir döneminde mutlaka karşılaştığı bir sorundur...>>
Dr. Gaye Sarıkan - Dermatolog
 

Serum, Şampuan ve Tablet

Şok! %10 indirim
199,70179,73
Şok! %10 İndirim!
Adet

Folixir Saç Dökülmesine Karşı Yoğun Terapi Formülü (Serum)

60 ml (1 Aylık Kür)
89,9085,41
%5 İndirim
Adet

Folixir Saç Dökülmesine Karşı Tablet

60 Adet Film Kaplı Tablet (1 Aylık Kür)
72,4068,78
%5 İndirim
Adet

Folixir Saç Dökülmesine Karşı Şampuan

300 ml
37,4035,53
%5 İndirim
Adet

Folixir Kalınlaştırıcı Saç Kremi

300 ml
24,7023,47
%5 İndirim
Adet

Fırsatlarla Dolu E-Bülten Üyeliği

Folixir ve saç bakımı ile ilgili duyurulardan, haberlerden, ipuçlarından ve
e-bülten ile size özel sunulacak fırsatlardan yararlanmak için lütfen üye olunuz. Üyelik bilgileriniz 3. şahıslarla kesinlikle paylaşılmamaktadır.
İsim :
Soyad :
E-mail :
Cinsiyet :