Dr. Meral's ELIXIR

Dr. Meral's Elixir®, dermatoloji uzmanı Prof. Dr. Meral Şaşoğlu'nun geliştirdiği tescilli ve patentli bileşimlerdir. Dr. Meral's Elixir® serisi bilimselliği, yüksek teknolojiyi ve doğallığı ifade eder.

Dr. Meral's Elixir® serisi içerisinde bulunan aktif maddeler ve bunların bileşimleri, çok yoğun araştırma geliştirme süreçlerine eşlik eden bilimsel çalışmalar ve klinik uygulamalar neticesinde ortaya çıkarılmakta; çeşitli testler ve mükemmelleştirme çalışmaları ile optimize edilerek ürünlerde kullanıma hazır hale getirilmektedir.

Dr.Meral's ELIXIR® Nº 23 Formula

Folixir Saç Dökülmesine Karşı Yoğun Terapi Serumu içerisinde bulunan doğal ve bitkisel içerikli, nanoteknoloji kullanılarak geliştirilmiş Dr.Meral's Elixir® Nº 23 Herbal Novasome® Complex (Patent Pending):

  • Saç kökü hücrelerindeki DHT oluşumu ve DHT'nin Androjen Reseptörleri'ne bağlanması ile mücadele ederek saç dökülmesini durdurmaya yardımcı,
  • VEGF (Vascular Endothelial Growth Factor) sentezini lokal olarak artırarak saç kökündeki kılcal damarları yeniden canlandırmaya yardımcı olan ve saç kökünün kılcal damarlar yoluyla beslenmesini başlatan,
  • Saç kökü hücrelerini aktive ederek yeni saç gelişiminin başlamasına etkili bir biçimde yardımcı olan,
  • Saçları uzatmaya yardımcı olan (hair growth),

Novasome® yapılar içerisine konulmuş çok özel bitki özleri ve doğal bileşenlerden elde edilmiş etken maddelerden oluşmaktadır. Novasome® yapılar 1 milimetrenin milyonda biri ölçeğinde, saç kökü hücrelerinin zarından geçebilecek kadar küçük boyutta, kaplı ve saç dökülmesine karşı çok etkili aktif materyallerdir. Bu materyaller hedeflenen saç kökü hücrelerinin içine etkinliklerini kaybetmeden ve zorlanmadan ulaşırlar (Referans: Liposomes, Harry H. Sharata M.D. PhD, Kenneth H. Katz M.D; International Journal of Dermatology Vol. 35. No. 1 1; November 1996). [Görüntüle]

Bu nano boyutlu aktif materyaller ulaştıkları bölgelerde saç dökülmesi ile lokal olarak savaşıp saç dökülmesi problemini kökten çözmeye yardımcıdırlar. Folixir içerisindeki nano taşıyıcılar (patentli Dr. Meral's Elixir® Nº 23 ve 21 Herbal Novasome® Complex), klasik lipozomlardan çok daha fazla miktarda etken maddeyi deri altındaki hedef saç kökü hücrelerine kayıpsız ve en etkili şekilde iletebilirler (patentli FNDS® - Foliküler Nano İletim Sistemi). Folixir bu teknoloji ile geliştirilmiş çok özel bir üründür.

DR.MERAL'S ELIXIR® No 19 Formula

Folixir besleyici tablet içerisinde bulunan doğal ve bitkisel eşsiz esansiyel aminoasitler, vitaminler ve antioksidan özellikli kıymetli bitkisel ekstraklar sayesinde hücrelerimizin ihtiyaç duyduğu beslenmeyi ve sağlıklı olma özelliğini düzenli kullanımda destekler ve bunu yaparken tüm hücrelerimizin daha iyi fonksiyon yapabilmesine olanak sağlayabilir.

DR. MERAL'S ELIXIR® No 21 Formula

Folixir Saç Dökülmesine Karşı Şampuan içerisinde bulunan doğal ve bitkisel içerikli, nanoteknoloji kullanılarak geliştirilmiş Dr.Meral’s Elixir® Nº 21 Herbal Novasome® Complex (Patent Pending), Folixir serumda bulunan Dr. Meral’s Elixir® Nº 23 Herbal Novasome® Complex içeriğindeki aktif maddelerin daha düşük konsantrasyonda hazırlanmış ve şampuanda kullanıma uygun olarak formüle edilmiş şeklidir.

Dr.Meral's ELIXIR® Nº 17 Formula

Folixir Kalınlaştırıcı Saç Kremi içerisinde bulunan Dr. Meral's Elixir® Nº 17 Herbal Complex (Patent Pending), saçları dış faktörlerden koruyan, saç tellerini besleyen, parlatan, sağlık ve hacim kazandırmaya yardımcı doğal ve bitkisel bileşenlerden oluşmaktadır.

Dr.Meral's ELIXIR® Nº 22 Herbal Novasome® Complex

FOLIXIR Saç Dökülmesine ve Kepeğe Karşı Şampuan

Dr.Meral's ELIXIR® Nº 27 Herbal Novasome® Complex

FOLIXIR Kirpik Bakım Serumu

Dr.Meral's ELIXIR® Nº 28 Herbal Novasome® Complex

FOLIXIR Kaş Bakım Serumu