SAÇLARINIZI YENİDEN TARAMAK İSTER MİSİNİZ?

DÜZENLİ KULLANIMDA YENİ VE SAĞLIKLI SAÇ ÇIKMASINI DESTEKLER

Folixir ürünlerinin etkinliği ve güvenilirliği, yapılan in-vitro ve in-vivo klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır.

Buna göre Folixir ürünlerinin düzenli kullanımıyla:

  • 3 ay içinde saç dökülmesi kontrol altına alınabilir.
  • Dökülmesini durdurmaya , yeni ve sağlıklı saç yapımını başlatmaya yardımcıdır.

Folixir ürünleriyle yapılan etkinlik ve güvenilirlik testleri ile bu testlerin sonuçlarını görmek için aşağıdaki 1, 2 ve 3 no’lu kutuları tıklayınız.

HÜCRE DÜZEYİNDE IN-VITRO TESTLER

Folixir ile İlgili Gerçekleştirilen In-Vitro Çalışma Sonuçları

Folixir ürünlerinin Erkek Tipi Saç Dökülmesi olarak da bilinen ve en yaygın görülen saç dökülmesi tipi olan Androgenetik Alopesi'nin en önemli sebeplerinden birisi olan DHT hormonunun oluşumunu önlediği Fransa'daki bağımsız laboratuvarlarca onaylandı.

Folixir Saç Dökülmesine Karşı Yoğun Terapi Serumu'nun lokal olarak etki ederek saç kökü hücrelerindeki DHT oluşumunu önlediği ve bunu yaparken herhangi bir hücresel toksisiteye ya da sistemik yan etkiye yol açmadığı Fransa'da bulunan ve dünyaca ünlü bağımsız bir laboratuvar olan BioAlternatives - State of the Art Laboratory tarafından yapılan in-vitro testlerle kanıtlanmıştır.

Bu çalışma ayrıca Folixir'in diğer saç dökülmesi karşıtı ürünlerden 3 kat daha etkili ve güvenilir olduğunu ortaya koymuştur.

Slayt için tıklayın bio Alternatives

KLİNİK IN-VIVO TESTLER

Slayt için tıklayın

Folixir Saç Bakım Seti: Serum, Şampuan, Tablet ve Saç Kremi’nden oluşmaktadır.

Folixir ürün seti ile ilgili yapılan etkinlik ve güvenilirlik testleri şunlardır:

FAZ 0 (Pre-klinik Çalışma Fazı)

Bu fazdaki çalışmalar in-vitro etki ve toksisite çalışmalarıdır: Folixir adına bu çalışmayı Fransa'daki dünyaca ünlü bağımsız bir laboratuvar olan BioAlternatives - State of the Art Laboratory gerçekleştirmiştir. Folixir Saç Dökülmesine Karşı Yoğun Terapi Formülü'nün (Serum) hücre düzeyinde saç dökülmesine sebep olan etkenlerden en önemlisi olan DHT oluşumunu saç kökünde lokal olarak engellediği ve bu yönde Finasterid gibi etki ettiği kanıtlanmıştır.

Yapılan karşılaştırmalı testlerde Folixir’in lider markalardan 3 kat daha üstün etkiye sahip olduğu ve bu etkiyi gösterirken diğer ürünlerin aksine hiçbir hücresel toksisiteye ve yan etkiye neden olmadığı belirlenmiştir.

Çok az sayıda "sağlıklı" gönüllü üzerinde yapılan çalışmadır. Gönüllü sayısı 15 - 20 arasındadır. Faz 1’de absorpsiyon, yarılanma ömrü ve metabolizma gibi bir çok farmakokinetik ölçüm gerçekleştirilir. Aynı zamanda ürünün varsa yan etkileri bu fazda ortaya çıkar: Novatemed Innoceuticals laboratuvarlarında yapılan klinik çalışmada Folixir ürünlerinin hiçbir sistemik yan etkiye yol açmadığı tespit edilmiştir. Düzenli olarak hergün saçların ve saç derisinin Folixir şampuan ile yıkanmasından sonra Folixir serum uygulaması yapılmış ve herhangi bir birikim dermatiti ya da irritasyon dermatiti problemi gözlenmemiştir.

Faz 1 çalışması sağlıklı insanda yapıldığı için ürünün terapötik - yani tedavi edici - etkilerine bakılmaz.

Genellikle 30 - 50 arasında gönüllü "hasta" üzerinde yapılan çalışmadır. Genellikle 30 kişi örnekleme için yeterli bir sayıdır. Ürünün etkinliği bu aşamadan sonra anlaşılabilir: Novatemed Innoceuticals Laboratuvarlarında gönüllü hastalarda Folixir Ürünleri ile yapılan uygulama ve takiplerde 3 ayda %99 saç dökülmesinin durduğu ve yeni saç gelişmesinin başladığı gözlenmiştir.

Ürünün piyasaya çıkmasından sonraki fazdır. Bu fazda ürünün farklı etkileri tespit edilip yeni uygulama alanları bulunabilir: Folixir için şu anda bu aşamadaki klinik çalışmalar gerçekleştirilmektedir ve Folixir ürünlerinin Androgenetik Alopesi yanında Alopesi Areata, Total Alopesi ve Diffüz Alopesi (Telogen Effluvium) durumlarında da çok başarılı sonuçlar verdiği belirlenmiştir.

Uzun yıllar binlerce kullanıcı ile yapılan bire bir görüşmelerde;

Folixir ürünlerimizden; Folixir Serum, Tablet ve Şampuan'ın birlikte dozunda ve kişiye özel kullanımında etkisinin %100'e yakın olduğu ve

Yağlanmayı durduran Folixir Serum dozunun 2 ila 4 ml arası ( kişiye göre değişmektedir) olduğu, yağlanma durduğunda ; yaş sınırı ve saç dökülmesi süresine bağlı olmaksızın, %100 e yakın yeni saç gelişimi ve uzamasının desteklendiği,

Yağlanması artık durmuş olan eskiden dökülmüş saçları olan bireylerde Folixir Set kullanım sonucu yeni gelişen saçların yıllarca tekrar dökülmeden kalabildiği tespit edilmiştir Folixir Set kullanılması bu gelişmelere yardımcı olduğu,

Folixir Tablet'in tek başına sağlıklı saç gelişimine katkıda bulunması sebebiyle, daha güzel ve hızlı uzayan saç gelişmesini desteklediği,

Folixir Tablet, içeriğindeki güçlü antioksidanlar ve amino asid'ler sayesinde güçlü bir günlük gıda ve sağlıklı yaşam, antiaging desteği olduğu,

Folixir Şampuan tek başına günlük kullanımda sağlıklı saç oluşmasını destekleyen ve saç dökülmesini azaltmaya yardımcı zarar vermeden temizlik ve bakım yapan doğal bir Şampuan olarak kullanılabileceği TESPİT EDİLMİŞTİR.

bio Alternatives